- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyStřešní nosiče se hodí nejen v létě, ale i v zimě

Střešní nosiče se hodí nejen v létě, ale i v zimě

Ať už rádi cestujete na dovolenou s vlastním vozem, nebo pravidelně odjíždíte za rodinou na druhou stranu republiky či jste příznivcem sportů, ať už zimních či letních, střešní nosiče

 by se mohly stát pomocníky, kteří vyřeší nedostatek místa pro sportovní vybavení, ale klidně i potraviny či osobní věci. Jsou dokonalou pomůckou pro všechny a pro všechna auta.   

Podle čeho vybírat

Střešní nosiče si zaslouží pečlivý výběr. Nikdo z nás jistě nechce zvolit nevhodnou velikost nosičů, které bychom museli vracet a ztrácet tak čas. Z toho důvodu bude lepší vybírat u ověřeného a kvalitního prodejce autodoplňků, kteří vám navíc nabídnou výběr podle modelu auta. Tak budete mít jistotu a důvěru v tom, že vyberete správně. Praktické filtry na e-shopech budou skvělými pomocníky. Mezi takové prodejce patří Autodoplňky-obchod.cz, kde tyto možnosti najdete. Navíc se můžete podívat i do kamenné prodejny a poptat se osobně. 

Další krok ke zohlednění

Dalším kritériem ke zohlednění bude materiál, z něhož jsou nosiče vyrobeny. Jedná se o důležitý krok, který hraje hlavní roli pro převoz nákladu. U těchto potřeb tedy doporučujeme nehledět na cenu, ale na onu zmíněnou nosnost. Můžete koupit nosiče za dva tisíce, ale jejich nosnost bude nižší, takže pro čtyři kola budou nevhodné. Uvezou přibližně jedno kolo nebo zimní výbavu na svah.

Oproti dražším nosičům, které jsou vyrobeny z oceli a hliníku – takové totiž uvezou až čtyři kola nebo velký střešní box, do kterého umístíte potřeby či potraviny. Dalším kritériem je bezpochyby uzamykatelnost. Pokud se budete rozhodovat mezi nosiči se zámkem či bez něj, určitě zvolte se zámky. Vždy se vám nebudou chtít nosiče umisťovat do kufru auta, abyste se mohli vzdálit od vozu. 

Podtrženo, sečteno, vždy bude důležité dívat se na materiál, nosnost, ale i na kompatibilitu s vozem. Lze také vybírat dle výrobce nosičů. Mezi nejoblíbenější patří Hakr a Thule. 

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek